Jdi na obsah Jdi na menu
 


Elitní syn O-Mana Bomaz Kramer v naší nabídce

5. 5. 2009

 Americká plemenářská společnost Accelerated Genetic si pochvaluje výsledky, které přicházejí prostřednictvím šlechtitelského programu PACE. PACE vykazuje především vynikající výsledky v top 12 žebříčku TPI, kde má celkem 6 zástupců. Velký prostor v programu dostali býci jako Potter, Roebuck nebo Manfred. Právě posledně jmenovaný býk se vyskytuje v původu hned čtyř býků z této šestice.

Manfred byl dlouhodobě známý především jako producent vytrvalých a bezproblémových dojnic. Byl také považován za jednoho z průkopníků v přenosu znaků fitness. Asi jeho nejlepší syn, který rozšířil linii především o produkci a silné složky, je O-Man (TPI 2030).

O-Man debutoval v květnu 2003. Celkem bylo v programu PACE testováno 38 jeho synů. První synové začali nabírat svá čísla v lednových plemenných hodnotách tohoto roku.Podle analytiků jsou to býci, kteří by se měli prosadit v různých populacích. Typické jsou pro ně především výborné končetiny a lehké porody.

Naše společnost Vám v dubnových plemenných hodnotách představuje hned tři top O-Manovy syny ve své nabídce. Nejvýše postaveným je současná top 3 v U.S.A. Otto (TPI 2098). Následuje ho top 9 Kramer ( TPI 2034) a třetím synem je Omax (TPI 1880)...

Celý článek ke stažení v PDF zde

 

Aleš Hurta