Jdi na obsah Jdi na menu
 


Noví superatraktivní genomičtí býci v naší nabídce

25. 6. 2009

       Třetí matkou v původu námi nabízených genomických býků Evolveho (TPI 2252) a Explodeho (TPI 2299) je kdo jiný než samotná Crockett-Acres Mtot Elly, dojnice jejíchž čtyři z pěti synů, narozených během sedmi měsíců, okupují top žebříčky v U.S.A. a Kanadě.

       Nejvýše postavený je syn O-Mana Crockett-Acres Otto s TPI 2098. Plná sestra Otta Crockett-Acres Elita (O-Man VG-87) je přitom bábou Evolveho a Explodeho. Samotná matka Wabash-Way Emilyann VG-88 je v současnosti top 1 v U.S.A. dle žebříčku CTPI!!! Plná setra Emilyann Evett VG-86 je top 25 v Kanadě.

       Tato rodina exceluje neobvykle silnou komplexností. Matky vykazují vysokou produkci při vyrovnaných složkách, stejně jako excelentní typ (v původu Evolveho a Explodeho je 11 generací VG nebo EX), který umocňují vysokými indexy pro znaky fitness.

       Otcem obou genomických býků je Sandy-Valley Bolton (TPI 1959). Bolton rovněž začíná z druhého nasazení ukazovat vyjímečné indexy. Vysokou produkci 880 kg mléka podtrhuje skvělým typem (+3,38) a především excelentním utvářením vemene (+3,24). Bolton pochází ze stejné rodiny jako např. českým chovatelům známý Ricecrest Murphy.

 

Aleš Hurta