Jdi na obsah Jdi na menu
 


Savage-Leigh Licorice EX-92 (Durham): nový monument

25. 11. 2008

Kdo by neznal Savage-Leigh Linda Bellwood EX-92, jednu ze světově nejznámějších Bellwoodových dcer z farmy Savage-Leigh v Knoxville? A kdo by neslyšel o její dceři Savage-Leigh Licorice EX-92 (Durham)?! ZOOSERVIS chystá v prosinci letošního roku testovat LELANDa (NEA-773) z její dcery Savage-Leigh Licorrie VG-86 (Titanic).

 

Mnoho lidí řadí Lindu mezi nejlepší krávy holštýnské populace. Dosáhla vysokých indexů, vyprodukovala množství zlepšovatelů jako např. Mr Level, a zanechala významnou „partu“ talentovaných dcer. Patří k nim například dcery EX-92 Red Marker, EX-94 či EX-90 Skychief nebo EX-90 Leduc.

Nicméně Linda měla ještě jinou dceru, kterou jsme v seznamu nezmínili – dceru jež dokonce předčila ve svých vyjímečných kvalitách svou matku. Hovoříme o Lindině úžasné Durhamově dceři Savage-Leigh Licorice EX-92, mířící ještě výše.
Pokud se zaměříme jen na typ, objevíte ještě stylovější krávu, s lepší kvalitou kostí, než je její matka. Licorice je holštýnka s vyjímečným upnutím vemene, výstavní kus!
Pokud se podíváte na její indexy, objevíte, že se jedná o jednu z nejvýše postavených krav v CTPI indexu (2167) a také v typu (PH +4,04) v USA.
A pokud se podíváte na její potomstvo, budete nacházet holštýny kteří se zdají být dokonce ještě lepší, než její velmi talentovaná matka.
Ano – je to tak – Licorice už svou matku předběhla již dříve. Pět jejích synů, včetně Talent RC, byli testováni mnohými organizacemi v severní Americe.
 
Ještě zajímavější je pohled na její dcery. Deset dcer po býcích Encore, Talent, Titanic, Champion, Allen a Marion byly hodnoceny mezi VG-85 a EX-92. Nemůžeme je zde zmínit všechny, ale jsou zde některé excelentní příklady. „Šéfová“ téhle party se zdá být dcera Allena: Leona EX-92. Je osmou nejlepší krávou v PTAT v USA (PH +3,96), umístila se na 6. pozici ve velmi silní kategorii tříletek na letošním World Dairy Expo Madison. Vloni se umístila na 5. místě ve své kategorii a získala titul „HHM All-American Jr. 2 Honors“. Její dcera po Shottlovi jménem Lola byla prodána na aukci Golden Glamour Sale za 150.000 USD, což jen demonstruje, jak talentovaná a žádoucí je Licorice.
Dcera po Titanicovi jménem Savage-Leigh Licorrie VG-86 je matkou LELANDa (NEA-773), býka, jehož ZOOSERVIS bude od prosince letošního roku testovat.
 
Ve svých dvanácti letech je Linda vyjímečnou krávou, ale její sedmiletá dcera Licorice se zdá být ještě lepší.
 
s využitím Holstein International, listopad 2008
Lenka Kahánková